kuchnia włoska w Krakowie

Świetna włoska kuchnia
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród szerokich opcji, które proponuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to mnogość aromatów, połączeń oraz spora porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie smaki

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie jedzenie

Makarony są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dodać do makaronu. jedzonko Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też canelloni, tortellini, piada oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mozarelli i grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *