La Grande Mamma na Rynku Głównym

Prawdziwie włoska restauracja – typowe menu

Restauracje włoskie to w kraju najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Cenimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej jemy makarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują mniej znane dania obiadowe – canelloni, polentę czy desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku istotnym elementom: czy miejsce korzysta z włoskich produktów, czy w karcie są też nie tak popularne dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata różnorodność i potrawy z różnych zakątków kraju. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z pewnością można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Wykwintne wina włoskie

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać trunków. Posiłek na włoską modę z całą pewnością musi zawierać też wino. Odrobina alkoholu to dla Włocha standard. Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie toskańskie vin santo, kalabryjskie bivongi i cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być rozpoznawana jako klasycznie włoska, powinna mieć szeroki wybór win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *