Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeśli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite oraz wielokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są w istocie smaczne i godne paru kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

restauracja w Krakowie

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zachwycającego chleba oraz dobrych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o nowe smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w szablonowej lokalnej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

Najbardziej pospolitymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odnaleźć właściwie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, nieraz egzotycznych potraw.
•    Oprócz szablonowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna i czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw oraz optymalne polskie napoje oraz upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *